Menu lewa Menu prawa

Prawo administracyjne

Strona główna » Zakres usług » Prawo administracyjne

Prawo administracyjne – Kancelaria Adwokacka – Adwokat Olsztyn

Prawo administracyjne to szeroka gałąź prawa, która obejmuje zespół norm regulujących funkcjonowanie i organizację organów administracji publicznej, a także stosunki pomiędzy tymi organami a obywatelami. Dotyczy ona organów administracji rządowej i samorządowej, określając sposoby ich powoływania, działalność, formy odpowiedzialności oraz kompetencje. Kancelaria Adwokacka Olsztyn – Adwokat Jacek Wit Lewczuk udziela porad prawnych oraz pomaga w prowadzeniu sporów w postępowaniu administracyjnym.

W zakres czynności w dziedzinie prawa administracyjnego wchodzi:

  • reprezentowanie przed organami administracji państwowej i samorządowej oraz przed sądami administracyjnymi

Często zdarza się, że urzędnicy wydają decyzje niezgodne z prawem, są opieszali, nieobowiązkowi, utrudniając jednocześnie obywatelom działanie w drodze do osiągnięcia zamierzonego celu. Zaskakująco obszerny zakres spraw dotyczących prawa administracyjnego opiera się na złożonych aktach prawnych, których odczytanie może sprawiać trudność osobom stykającym się po raz pierwszy z taką tematyką. Tymczasem, to właśnie wnikliwa analiza dokumentacji pozwala obiektywnie ocenić czy dana sprawa została zakończona wydaniem zgodnej z prawem decyzji. Jeśli występują wątpliwości co do zgodności z prawem decyzji, jeśli występują problemy z jej czytelnością, bądź urzędnicy organów publicznych zaniedbują swoje obowiązki, adwokat Olsztyn pomoże znaleźć wyjście z tej sytuacji. Nasza Kancelaria Prawna w Olsztynie wspiera swoich Klientów w realizowaniu niezbędnych formalności, opracowuje wnioski, zażalenia, odwołania i skargi. Udziela profesjonalnej pomocy prawnej i wsparcia w walce o swoje prawa, z organami administracji państwowej i samorządowej.

Osoby zainteresowane poradą prawną zapraszamy do kontaktu mailowego: adwokat.lewczuk@onet.pl lub telefonicznego: 507 514 650, jak również do Kancelarii Prawnej w Olsztynie ul. A. Mickiewicza 4 lok 210

Kontakt

Adwokat Jacek Wit Lewczuk
ul. A. Mickiewicza 4 lok. 210
10-549 Olsztyn

tel.: 507 514 650
e-mail: adwokat.lewczuk@onet.pl

Nr rachunku bankowego:
PKO Bank Polski 90 1020 3541 0000 5402 0281 7088